Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Felvételi követelmény marad az emelt érettségi, más lesz a középiskolai eredmények beszámítása, megváltozik a többletpontok rendszere – ezek a 2024-től érvényes pontszámítási szabályok a Budapesti Gazdasági Egyetemen.
2024-től máshogy számolják a felvételi pontokat: továbbra is 500 pontot szerezhetnek a diákok, de arról, hogy melyik szakhoz kérnek emelt szintű érettségit, vagy mire, mennyi többletpontot adnak, maguk dönthetnek az egyetemek.
Alig több mint két hét van hátra a 2023-as felsőoktatási felvételi ponthatárainak kihirdetéséig. Összeszedtünk nektek minden fontos tudnivalót arról, mit kell addig még tennetek, és hogyan számolják a felvételi pontjaitokat.
2024-től teljesen átalakítják az egyetemi-főiskolai felvételi pontszámítási szabályait – például az intézmények dönthetnek arról, mire adnak pluszpontokat.
Bár még sokaknak hátra vannak a szóbelik, hamarosan mindenki megkapja az érettségi eredményét és indulhat a pontszámítás, taktikázás. Mutatjuk, hogyan kerülhettek be egyetemre, ha a tanulmányi pontjaitokon lehetne szépíteni, de az érettségi jól sikerült.
Be lehet-e jutni valamelyik gimnáziumba a központi felvételi nélkül? Milyen tantárgyakat vesznek figyelembe a hozott pontok számításakor? Összefoglaltuk a középiskolai felvételi legfontosabb pontszámítási szabályait.
Hogy lehet, hogy gazdálkodási és menedzsment szakon akár 22 pont különbség is lehet két egyetem végleges ponthatára között? Mennyiben változhatnak az előzetes ponthatárok június 22-én? Mutatjuk a legfontosabb pontszámítási statisztikákat.
Hogyan kalkulálhattok a pontjaitokkal a 2021-es felvételin, ha már van diplomátok és elkezdenétek egy újabb alap- vagy osztatlan szakot? Itt vannak a részletek.
A napokban mindenki megtudja az érettségi eredményét - indulhat a számolgatás. Összeszedtük a legfontosabb szabályokat, amit tudni kell a felvételiről, lesz szó a minimumponthatárokról, az előzetes ponthatárokról és az érettségi pontszámításról is.
A felvételin az érettségiért összesen 200 pontot kaphattok - 100-100 pontot tárgyanként -, ami a vizsga százalékától függ. Az viszont nem mindegy, hogy milyen bizonyítványotok van. Mutatjuk a részleteket.
Február 15-én lejár az egyetemi jelentkezési határidő, ha a következő szűk egy hónapban minden lehetőséget szeretnétek számba venni, akkor nagyon fontos, ha tisztában vagytok azzal, hány ponttal futtok neki a jelentkezésnek. Összeszedtük a középiskolai jegyek, érettségi eredmények, többletpontok számításának szabályait - nézzétek meg, hogy álltok az Eduline pontszámító kalkulátorával.
A középiskolai eredményekkel akár 100 pontot is szerezhettek a 2021-es felsőoktatási felvételin. De pontosan melyik tantárgy jegyei számítanak? Itt a válasz.
Sokan már az érettségi előtt elkezdik számolgatni és tervezgetni, hogy vajon hova lesz majd elég összegyűjtött pontjuk. De pontosan hogyan is kell számolni a tanulmányi pontokkal? Újabb fontos kérdésre válaszolunk.
Eddig külföldön tanultatok, de a középiskola befejezése után magyarországi felsőoktatási intézményben szeretnétek folytatni a tanulmányaitokat? Mutatjuk, hogy milyen szabályok vonatkoznak rátok.
Hány többletpontot kaphattok a 2020-es felsőoktatási felvételin, ha előkelő helyezést értetek el valamilyen sportversenyen? Pontosan milyen versenyekért jár a pluszpont és ezeket milyen dokumentumokkal tudjátok igazolni? Fontos kérdésekre válaszolunk.